43762233 337786226786396 6000230562764161024 oОдна з проблем Брилівки – це дахи багатоквартирних будинків. Збереження багатоквартирних будинків селища є вкрай актуальним. Частина будинків починає потерпати від протікання даху, в деяких місцях після дощу вода доходить до третього поверху. Дотепер умов для діалогу та напрацювання плану дій для розв’язання проблеми між жителями будинків та місцевою владою створено не було.

 

Херсонський ЦРМС відреагував на звернення представника ГО «Нові горизонти» Євгенія Гладкого з проханням допомогти розв’язати проблему. В результаті, за інформацією ЦРМС, організації знайшли слушний проект та налагодили зв’язок з його представниками, аби забезпечити діалог з мешканцями. Проект «Розбудова інфраструктури миру в Україні» реалізується за підтримки Міністерства з міжнародного розвитку уряду Великої Британії, метою проекту є зміцнення офіційної і громадської підтримки місцевих установ, а також забезпечення професійних діалогів, які б допомогли громаді ефективно управляти конфліктами та вирішувати їх.

Діалогова група ГО «Нові горизонти» в рамках проекту провела попередні діалогові зустрічі з головою Виноградівської ОТГ Сергієм Шматенком, керівником комунального підприємства «Технік» та мешканцями багатоквартирних будинків Брилівки.

За результатами зустрічей стали досягнуті домовленості з владою, комунальним підприєм­ством та мешканцями багатоквартирних будинків про впровадження процесу «Діалогу» для розв’язання критичного питання з дахами будинків. На самій зустрічі планується досягти домовленість між владою та громадою про спільне розв’язання проблеми, підібрати необхідні для цього інструменти. Результатом має стати ремонт дахів багатоквартирних будинків у селищі Брилівка.

- Я сам був на дахах п’ятиповерхівок і бачив їх стан. У нас вже виготовлено кошторисну документацію на ремонт даху будинку, який знаходиться за адресою вул. Ювілейна 7. На жаль, бюджету громади не вистачає для проведення таких робіт самостійно. Вдумайтесь, тільки одна Брилівська школа потребує капітальних вкладень на суму більше ніж 13 мільйонів гривень. А скільки таких комунальних закладів є в громаді? Люди мають бути господарями своїх будинків, будь-то приватний сектор чи багатоквартирні будинки. Один із можливих варіантів, які ми пропонуємо населенню – це створення ОСББ. І в Брилівці, на території багатоквартирних будинків, вже проводяться зустрічі з мешканцями, з приводу обговорення цієї теми. Ми готові, думаю, депутати мене підтримають, надати кошти на умовах співфінансування, якщо мешканці згуртуються та зберуть більшу частину від необхідної суми, - прокоментував ситуацію голова ОТГ Сергій Шматенко. - Діалог це шлях до розв’язання проблем, сільрада готова до нього. Ми готові провести зустріч із жителями.

- Мені відомо, що дахи багатоповерхових будинків в критичному стані з 2015 р., до нас приходили жителі за допомогою у вирішенні проблеми. На жаль, в тариф не входить ремонт даху через те, що люди самі обирали мінімальну оплату за наші послуги. Один із можливих варіантів – це допомогти жителям багатоповерхівок створити ОСББ, і далі ми зможемо співпрацювати і допомагати, - розповіла директорка КП «Технік» Леся Незгода.