44729801 1228805880628474 7518592933163958272 nЗахід зібрав близько тисячі представників бізнесу та органів влади обох держав. Кожний регіон України, зокрема Херсонська область, мав можливість презентувати продукцію під­приємств, зацікавлених у виході на ринок Білорусі або посиленні на ньому своєї присутності.

 

Зокрема, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв взяв участь у форумі з метою продовження співпраці з Гомельською областю у напрямі будівництва спеціа­лізованого річкового терміналу з відвантаження вантажів на річковий та морський транспорт на території Білозерського району та відновлення водного шляху Е-40. Про це йдеться на сайті Херсонської ОДА.

Перший день для делегації Херсонщини на чолі з заступником голови Херсонської обласної державної адміністрації Євгеном Рищуком розпочався з 13 засідання білорусько-української робочої групи зі збільшення взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції, яке відбулося на території ВАТ «МІЛКАВІТА».

«Впевнений, що Херсонській області та республіці Білорусь є чим зацікавити одне одного та є напрямки для обміну досвідом в агропромисловій галузі. Попереду багато роботи, зустрічей, спілкування, результатом яких буде зміцнення партнерства між нашими країнами», – зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода.

Крім того, Херсонщину було також представлено на виставці підприємств та організацій Республіки Білорусь та України у «Гомельському обласному центрі Олімпійського резерву» по легкій атлетиці, де було продемонстровано економічний по­­тенціал, продукцію та вироби де­коративно-прикладного мистецтва регіонів двох країн. Кожна з національних експозицій розміщувалася на площі 600 кв.м.

Урочисто відкривали захід президент Торгово-промислової палати Володимир Улахович та президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, а також голови делегацій регіонів України та Білорусії.

На агропромисловій експозиції від Херсонської області було представлено продукцію експортоорієнтованих виробників: ТОВ «Таврія», АФ Радгосп Білозерський, ПВКФ «Пані Крістіна», ТОВ «Наш продукт» та ТОВ «Плодоовочевий комбінат «Хе­рсон» - торгівельна марка «Бон Херсон», НВП «5 елемент».

44877081 1229627867212942 6513267588842127360 n

Стенд Херсонщини вразив учасників виставки, зокрема і заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремета. Представники області запрошували учасників виставки завітати до регіону, наголошуючи, що Херсонщина туристична – шлях до вражень.

«Україна і Білорусь – стратегічні партнери у сфері туризму. За даними Міністерства спорту і туризму Республіки Білорусь у минулому сезоні було здійснено понад 2,5 мільйона поїздок в Україну», – відзначив очільник Херсонщини Андрій Гордєєв.

Варто зазначити, що білорусів в першу чергу цікавлять морські курорти Миколаївської, Херсонської і Одеської областей, а також оздоровниці Закарпаття. Українці ж їдуть до Республіки за медичними послугами, в культурно-освітніх цілях, для виступу на спортивних змаганнях і в якості вболівальників.

З вітальними словами та з вдячністю за організацію Форуму виступили Надзвичайний та Повноважний Посол Білорусі в Україні Ігор Сокол та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Білорусі Ігор Кизим.

Власна інформація