kozaki14 жовтня вся Україна відсвяткувала День українського козацтва, День захисника України і світле християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Наш край багатий пам’ятками славного козацького минулого України, тому що саме на території міста Олешки, міста козацької слави, 306 років тому була розташована відома Олешківська Січ.

Тож на місці, де встановлено пам’ятний знак, і розпочалися урочисті святкування.

Вихованці Олешківського Центру дитячої та юнацької творчості, учні Олешківської гімназії, спеціалізованих шкіл №2, №4 та Солонцівської ЗОШ чекали на це свято з хвилюванням та радістю, з піднесенням та очікуванням урочистої посвяти в козачата. Юнаки вивчали історію рідного краю, козацькі традиції, прислів’я та приказки про хоробрих воїнів-козаків, готувалися прийняти присягу. Всіх учасників і гостей свята привітали голова Олешківської районної державної адміністрації Олена Кравченко-Скалозуб і голова районної ради Павло Потоцький, голова громадської організації «Козацтво Таврії - Олешківська Січ» отаман Олег Бойко, курінний отаман районного козацького товариства «Олешківська Січ» підосавул Юрій Білий, генерал-майор козацтва «Олешківська Січ» Валентин Кравченко і курінний суддя районного козацького товариства «Олешківська Січ» полковник українського козацтва Іван Залуцький. Голова Олешківської райдержадміністрації за давньою українською традицією прийняла хліб та сіль від шановних козаків. І після щирих слів привітання, молебня за всіх захисників України розпочалася церемонія посвяти в козачата.

Під звуки Козацького маршу хлопці давали клятву на вірність Батьківщині, присягаючи на Державному прапорі та шаблі українського воїна-козака, отримали настанови від представників козацької організації, вивчили козацькі заповіді та відчули на собі силу справжньої нагайки. А на згадку про цю яскраву незабутню мить свого життя юні козачата прийняли в дарунок оберіг з пригоршнею рідної землі на добро і захист. З радісним хвилюванням і слізьми на очах вітали юнаків батьки, вчителі і гості свята. Адже ця подія стала доказом того, що діти – справжні патріоти, гідні спадкоємці духовних цінностей і продовжувачі багатих традицій українського народу.

Приємною несподіванкою для всіх присутніх стала подія посвяти найменшого козачка Енея, якому виповнилось лише 3 роки. І коли всі хлопці вишикувались в ряд, голосно промовивши слова козацької клятви, їх привітав учасник бойових дій на Сході України в зоні АТО Паламарчук В.В. На юних патріотів чекали подарунки і солодощі, а завершилося свято щирою піснею, що подарували вихованці ЦДЮТ.