00042 1День Незалежності України на посаді очільниці виконавчої влади Олешківського району Олена Кравченко-Скалозуб зустрічає вже вдруге. За її плечима – низка реалізованих проектів, попереду – не менше справ, що потребують щоденної виснажливої роботи. Про здобутки та плани на майбутнє голови райдержадміністрації – у передсвятковому інтерв’ю.

– Олено Валентинівно, середина року, напевно, не урочистий час для підбиття підсумків. Але ж і активність очолюваного вами колективу РДА майже завжди на максимумі. Давайте згадаємо про успіхи виконавчої гілки влади.

– Завдяки активній роботі з мобілізації фінансових ресурсів, вдалося у минулому навчальному році забезпечити працівників бюджетної сфери заробітними платами. Більше того, за рахунок районних і державних коштів ми знайшли змогу педагогам і працівникам позашкільних закладів Олешшя доплачувати надбавку у розмірі 20% від посадового окладу.

Щодо медичної галузі, то не можливо не сказати про облаштування приміщення центру первинної медико-санітарної допомоги. Більш, ніж на мільйон гривень було придбано медичного обладнання. У низці ФАПів проведені капітальні ремонти (Дружне Ювілейненської сільради і, власне, Ювілейне).

Крім того, за рахунок коштів державного бюджету встановлено мамограф у олешківській лікарні. А у приміщенні, де розташований цей апарат, ремонт проведений за рахунок спецфонду.

Також виконано ремонт кабінету, у якому здійснюється прийом пацієнтів, хворих на туберкульоз. На цьому ми не плануємо зупинятися. Буквально під час останньої сесії передбачені кошти для оновлення дорожнього асфальто-бетонного покриття біля ЦРЛ.

ЦПМСД забезпечений необхідною комп’ютерною технікою і відповідним програмним оснащенням для того, щоб, згідно із вимогами реформи, люди могли підписати декларацію. Впроваджуються і реалізуються належним чином програми соціального захисту населення. Вказане питання у пріоритеті в райдержадміністрації. Для прикладу: об’єм фінансування виплат людям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, збільшився з 800 тисяч гривень до майже 2 мільйонів.

У галузі освіти основним і найголовнішим досягненням наразі є реалізація проекту з реконструкції Олешківської гімназії. Там на фінальній стадії заходи з термосанації будівлі. Також проведені роботи з реконструкції покрівлі. Варто відзначити проведення реконструкції системи опалення і котельні у Костогризівській ЗОШ. На території району також здійснюються й інші капітальні і поточні ремонти.

– А як щодо культури та спорту?

– Говорячи про галузь культури, важливо зазначити, що врешті-решт створили додатково три комунальні заклади, котрі мали з’явитися ще у 2009 році (КЗ «Олешківський центр культури і дозвілля», КЗ «Олешківський краєзнавчий музей» та КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека»). Сюди ще варто додати музичну школу. Отже, повністю сформовано мережу. Наступний етап реформи – проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників.

Галузь спорту також не лишається без уваги. Відповідна програма постійно підтримується фінансово. Цьогоріч мова йде про 200-250 тисяч гривень на вказані цілі. За ці кошти ми намагаємося максимально забезпечити можливість спортсменів брати участь у змаганнях різного рівня та розвивати свої здібності. Ми також отримали можливість реалізувати ремонтні роботи на стадіоні «Старт». Це важливий соціальний проект і, не зважаючи на те, що вказаний об’єкт знаходиться на балансі Олешківської міської ради, райдержадміністрація докладає усіх зусиль для якнайшвидшого завершення робіт. Там відремонтовано спортивну залу, утеплено фасади, пофарбовано будівлю тощо. Хочу наголосити, що завершено роботи з розширення поля. Тепер воно відповідає державним будівельним нормам та вимогам Федерації футболу України. Усі роботи будуть закінчені до початку осіннього періоду.

– Завжди болючим є питання автомобільних доріг...

– Райдержадміністрація була замовником п’яти проектних документацій. Сьогодні оголошено тендерну закупівлю на дорогу до села Нової Маячки протяжністю 3,8 км. Вартість проектних робіт – 160 тисяч грн. Вартість робіт згідно з проектною документацією – 25 мільйонів гривень.

На наступній сесії разом з депутатами райради вирішуватимемо питання щодо співфінансування вказаних робіт. Маємо надію, що у наступному році ми знайдемо можливість виконати й інші чотири проекти, адже там є шляхи, якими підвозять дітей до навчальних закладів. Мова йде про відрізки шляху «Олешки - Праві Солонці», «Пойма-Підстепне», дорога між Великокопанівською та Ювілейною ОТГ. У даному випадку замовником робіт є Херсонська облдержадміністрація.  

– Коли врешті-решт буде сформована остання ОТГ на території району?

– Хочу наголосити на тому, що процес децентралізації є неминучим, не зважаючи на політичні перипетії, які з ним пов’язані. На прикладі нашого району, більша частина якого уже охоплена громадами, можна чітко простежити переваги процесу. Опрацьовуючи весь масив інформації з цього питання, уже зараз розумію, що на наступні чергові вибори, цілком імовірно, підуть повністю сформовані громади. Тобто, на території району не залишиться необ’єднаних населених пунктів.

Що стосується Олешок, то тут мова йде винятково про політичну волю депутатського корпусу міської ради. Поки що пасивність обранців та міського голови щодо децентралізаційних питань лише шкодить місцевим мешканцям. Місто від такого небажання об’єднуватися отримує лише збитки. Наразі ми будемо продовжувати інформаційно-роз’яснювальну роботу. Я з впевненістю можу сказати, що три вже об’єднані громади не жалкують про своє рішення. І це багато чого означає.

– Дещо змінимо тему, але залишимося в контексті передсвяткової розмови. Скажіть, як це: виховувати трьох дітей у незалежній Україні? Чи вдається допомагати їм реалізовувати власні захоплення?

– Маючи трьох дітей, розумію: чи не найголовнішим завданням батьків є вчасно помітити, чим цікавиться дитина. Я навчилася бути спостережливою і заборонила собі нав’язувати власним дітям свою думку. Мої діти, не залежно від того, чим вони займаються, отримують з мого боку підтримку. Старша донька знайшла себе у малюванні, дизайні та фотографії. Вона у дитинстві цим займалася у вільний час, а тепер займається професійно.

Менша моя донька завжди мене дивує. Вона надзвичайно працелюбна. Займається танцями і віддається улюбленому заняттю на 100 відсотків, незалежно від настрою чи обставин. Така жага до танцю дає свої результати. Найвищий – півфіналіст Чемпіонату світу, який відбувся у Парижі. Також цього року вона виборола чемпіонське звання всеукраїнського рівня у своїй групі у місті Києві. Це дає можливість взяти участь у цьогорічному Чемпіонаті світу. І ми докладемо зусиль, щоб у Парижі на Чемпіонаті світу з бальних танців лунав гімн України.

Найменший син активно пізнає світ, відвідує садочок і вивчає англійську мову. Мені дуже подобається, що він надзвичайно комунікабельний.

– І останнє. Що для вас значить Незалежність?

– Будучи дитиною і навчаючись у школі, мені на очі потрапила книга Солженіцина «Архіпелаг ГУЛАГ». Це розповідь про те, як високоосвічені, інтелігентні люди потрапляють в умови, практично несумісні з життям. Моя свідомість після цього змінилася. Тому для мене Незалежність – можливість без наслідків висловити свою думку і відстоювати власну позицію. Отже, бути незалежною державою – свідоме бажання самостійно вирішувати і творити долю своєї країни. Ми вибороли це право.

– Дякую за розмову.

Спілкувався

Андрій Соков