DSC 544829 липня завершився найвідоміший та наймасштабніший дитячий фестиваль в Україні – «Чорноморські Ігри», який традиційно проводиться в Скадовську. Цього року стати глядачами фестивалю змогли навіть ті, хто не був у цей час у Скадовську. Впродовж усіх фестивальних днів здійснювалися прямі включення та телетрансляція на каналі М1 та інтернет-трансляція «Чорноморських Ігор». Також протягом фестивалю працював дитячий прес-центр, де юні журналісти оперативно інформували соціальні мережі про всі цікаві події. За повідомленням прес- служби фестивалю, у конкурсному відборі «Чорноморських Ігор» взяли участь 563 юних виконавця віком від 6-ти до 16-ти років. За три фестивальні дні заходи фестивалю відвідали понад 45 000 глядачів.
Для конкурсантів, їхніх батьків та викладачів працював дискусійний клуб, у якому своїм досвідом ділилися продюсер Олена Мозгова, директор музичної школи А+, викладач вокалу Альона Савінова, автор та виконавець, актор Сергій Бабкін.
Впродовж усіх етапів фестивалю членами журі були: Валентин Коваль (член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення), Руслан Квінта (композитор, музичний продюсер), Олександр Пономарьов (Народний артист України, співак, композитор), Альона Савінова (директор музичної школи А+, викладач вокалу), Натела Чхартішвілі-Зацаринна (генеральний продюсер каналу М1), Олена Мозгова (продюсер), Віталій Дроздов (генеральний директор «Хіт Fm»), Роман Муха (продюсер телеканалу М2), а також зіркові гості – Надія Дорофєєва, Сергій Бабкін, Monatik, NK|Настя Каменських.
федоряка
 
DSC 5297
«Дякую Миколі Баграєву за те, що продовжує історію “Чорноморських Ігор”. Вони є дуже важливими для нашої країни, адже це – найчесніший фестиваль, на якому учасників оцінюють за найважливішими критеріями – талант та рівень підготовки», - прокоментувала володарка Гран-прі «Чорноморських Ігор» 2004 - NK/ Настя Каменських.
Всі суперфіналісти «Чорноморських Ігор 2018» були нагороджені відзнакою фестивалю -  «Золотим дельфіном» та спеціальними призами від членів журі та партнерів Фестивалю: Євген Рищук подарував гіроскутер, Карл Стурен  - путівку на двох до Швеції, Валентин Коваль - модний гаджет, Віталій Дроздов - професійний мікрофон від «Хіт FM», Натела Чхартішвілі-Зацаринна - квитки у зірковий партер на церемонію премії М1 Awards, Burisma Group відзначила кращу авторську українську пісню, Роман Муха - запис пісні у студії М1/М2, Руслан Квінта подарував аранжування пісні.
Отже, за результатами голосування всіх членів журі найвищу нагороду фестивалю - Гран-прі вокального конкурсу отримала Іващенко Еліна з піснею «Listen» 16 років м. Бровари: 
«Я дуже вдячна членам журі! Для мене це дуже важливо! Дякую глядачам за таку підтримку, дякую «Чорноморським Іграм» за існування. Такі фестивалі мають бути в Україні. Я пишаюся, що це свято  проходить саме тут.  Слава Україні!».
Рішення журі прокоментував його голова Валентин Коваль:
«У нас з самого початку, від перших фестивалів головне - це вміння дитини співати. Це має бути, впершу чергу, вокальний талант, а вже потім - може стосуватися сценічного руху, костюмів або навіть пісні, бо для мене, як для звичайної людини, важливі хітовість і нехітовість пісні, але як для професіонала, цей критерій немає сенсу, бо я розумію, якщо людина співає, згодом прийде хітова пісня, успіх і т.д. Бо якщо дитина взяла суперхіт, а співає нещиро, нечисто, завчено, механічно, то артиста з цієї дитини не буде. Завжди на першому місці стояли вокальні дані!»
Вручаючи  Гран-прі «Чорноморських Ігор 2018», засновник фестивалю Микола Баграєв сказав: 
«Фестиваль «Чорноморські Ігри» проводиться не лише для того, щоб визначити переможця. Ми намагаємось допомогти дітям з вибором їхнього творчого напрямку. Вони потрапляють у середовище фахівців, де можна отримати корисну пораду, набратися досвіду та спробувати підкорити багатотисячну аудиторію. Важливо, щоб кожна дитина зрозуміла, що сцена – це її покликання і що успіх залежить не лише від її особистого таланту, але й від праці багатьох людей. Впевнений, що досвід участі у «Чорноморських Іграх» допоможе кожній дитині реалізувати свій творчий потенціал».
баграєв
Також переможниця отримала спеціальний приз від Голови Українського Культурного Фонду, дружини Президента України Марини Порошенко. Під час гала-концерту фестивалю минулорічна володарка 1-го місця у категорії «Народний спів» Вероніка Морська виконала пісню «Човен», яку їй подарував Руслан Квінта. Обіцянку, яку він зробив минулого року зі сцени «Чорноморських Ігор», композитор виконав на всі 100%, написавши не лише музику, але й слова пісні. Гала-концерт “Чорноморських Ігор - 2018” відкрив новостворений дівочий рок-гурт “The Sixsters”, барабанщиця якого виборола Гра-прі на престижному фестивалі у Лас-Вегасі.
Всі три дні фестивалю на головній сцені Скадовська працював «зірковий десант». Своїми виступами дітей порадували їхні кумири, більшість з яких свого часу були переможцями та лауреатами «Чорноморських Ігор»: Ліза Волощенко – Гран-прі «Чорноморських Ігор–2017», Вероніка Морська – 1-е місце «Чорноморських Ігор–2017», Ярослав Рогальський – 1-е місце «Чорноморських Ігор–2017», D-SIDE BAND, ALYOSHA, TamerlanAlena (Олена Омаргалієва – 1-е місце «Чорноморських Ігор–2002»), Тіна Кароль – лауреат «Чорноморських Ігор–1999», Michelle Andrade, Артем Пивоваров, Божена Дар, «Время и Стекло» (Надя Дорофєєва – 1-е місце «Чорноморських Ігор–2004»), KISHE, NIKITA LOMAKIN, MONATIK, NK/Настя Каменських – Гран-прі «Чорноморських Ігор–2004», Олександр Пономарьов, Сергій Бабкін, Оля Цибульська.