ик1Феєричне, яскраве і по-справжньому народне свято «Івана Купала», організоване Спілкою жінок Херсонщини за підтримки Благодійного фонду Євгена Рищука, зібрало більше 4 тисяч гостей в улюбленому місці - заміському комплексі для всієї родини «Grand Prix».
Цьогорічна програма свята вразила гостей із Херсонщини, Миколаївщини, Одещини, Київщини  та інших куточків України чуттєвістю прадавніх традицій, добірним колоритом, мудрістю пізнання, розвагами та мистецькими майстер-класами, фіналом конкурсу краси «Купальська Мавка»!
Свято відкрили Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, засновник Благодійного фонду Євген Рищук та голова ГО «Спілки жінок Херсонщини» Ірина Ніколаєва.
На заході працювала ціла Алея народних майстринь, які представили гостям тематичні товари ручної роботи: віночки, вишиванки, вироби з бісеру, шкіри, соломи та дерева. Усі бажаючі мали змогу навчитися плести справжні купальські віночки зі свіжих польових трав, взяти участь у давніх слов’янських обрядах прикрашання Марени та в’язання Купала, звернутися до доброї ворожки, зробити незабутні світлини на унікальних фотозонах, створених спеціально для свята. Для гостей організатори приготували і концертний блок – українські пісні співали народні колективи Олешківського, Скадовського, Каланчацького, Чаплинського та Голопринстанського районів, а також гості побачили видовищне вогняно-піротехнічне хореографічно-акробатичне шоу. Усі бажаючі могли абсолютно безкоштовно піднятися до хмар на повітряній кулі.
Фестиваль за традицією проводився з благодійною метою: цьогоріч усі зібрані кошти (а це 137 тисяч гривень) будуть направлені на організацію безкоштовного гематологічного обстеження на онкозахворювання дівчат і жінок із сільської місцевості Херсонщини, із віддалених сіл, міст, містечок і районних центрів, а також профілактичного обстеження дітей віком від 0 до 18 років.
«Івана Купала»-2018 мав чимало родзинок і особливостей: так, чи не вперше масовий захід такого масштабу супроводжував «Екопатруль» - активісти всеукраїнського екологічного руху «Let’s Do It, Ukraine», уперше на фестивалі була представлена народознавча локація Херсонського обласного краєзнавчого музею, де кожен бажаючий міг перетворитися на жителя Херсонщини XIX століття. Особливий колорит свята прибавив і молодят – під час «Івана Купала» чотири пари взяли шлюб у рамках пілотного проекту «Шлюб за добу» від обласного управління юстиції України.
DSC 4496
DSC 4473
DSC 4505
DSC 4520
DSC 4584
DSC 4599
DSC 4660
DSC 4624
DSC 4941
DSC 4845
DSC 5082
DSC 5106
DSC 5135