За паспортом до Олешківської райдержадміністрації27 червня в центрі надання адмінпослуг Олешківської райдержадміністрації відкрився паспортний сервіс. Таким чином, жителям і гостям Олешшя стала доступна маса нових опцій. Серед них: оформлення, видача паспорта громадянина України – ID-картки – і пов’язані з цим послуги (для людей, прописаних в районі), а також оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон (для дорослих і дітей, прописаних в будь-якій точці України).

– Минулого року депутати райради виділили на сесії 285 тисяч гривень для закупівлі необхідного обладнання, – розповіла під час відкриття паспортного сервісу голова РДА Олена Кравченко-Скалозуб. – А в нинішньому – додатково 175 тисяч для оснащення каналу зв’язку і технічного обслуговування.

На захід завітав перший заступник постійного представника президента в Криму Ізет Гданов. «Херсонська область несе подвійне навантаження в частині документування громадян, – зазначив він у своєму виступі. – Ми тісно співпрацюємо з райдержадміністраціями, щоб полегшити це навантаження».

Необхідно наголосити, що Олешківський район – перший, де паспортний сервіс організували на базі ЦНАП держадміністрації. Цей крок вбачається обгрунтованим, адже він дозволить не тільки розвантажити божевільні черги перед кабінетами секторів Держміграційної служби, а й отримати додаткові надходження до місцевого бюджету.

– Протягом двох днів на тиждень прийом буде здійснюватися за живою чергою, – поінформувала фахівець центру надання адмінпослуг РДА Алла Розискул. – В інші три в паспортний сервіс можна потрапити за допомогою запису на електронному порталі IGOV.

– Усього в Олешківському районі підключено вже більше 50 онлайн-послуг, – додав головний спеціаліст оргвідділу облдержадміністрації Павло Кулик. – Перебуваючи вдома, можна зареєструватися, отримати реквізити для оплати необхідної послуги і прийти в держорган з оплаченим банківським рахунком.

Цікаво, що перед відкриттям новий паспортний сервіс протягом двох тижнів тестували. І, треба сказати, успішно. Так, відразу після презентації свій закордонний паспорт отримала 14-річна Карина Логвиновська. А її ровесниця Тетяна Скакун – ID-карту. «Я щаслива отримати свій паспорт, адже він – офіційне посвідчення моєї особи, – поділилася враженнями дівчина. – Тепер я – повноправний громадянин України».

Важливо додати: оформленням паспортів в районному ЦНАП поки займається один фахівець. Однак незабаром навчання завершить його колега і претенденти на документи зможуть користуватися послугами сервісу ще комфортніше.

Андрій Соков