66166680 1059811324409111 2383955927318396928 nЧервень 2019 року багатий на ювілеї українських дитячих письменників. Цього тижня молодші користувачі міської бібліотеки №1 здійснили літературну подорож разом з героями казок Богдана Чалого, 95-річний ювілей якого визначаєм 24 червня.
Богдан Йосипович Чалий народився у Києві в родині лікарів. Ось, що пише про поета письменниця Марія Прилежаїва: «Я знаю Богдана Чалого не менше чверті віку. Тоді він був зовсім молодий, якщо не сказати – юний. Разом із тим досвід життя у юнака був великий, складний, важкий. Життя і боротьба. Я була вкрай схвильована дізнавшись, що Богдан Чалий зі шкільної лави пішов добровольцем на фронт разом із батьком і матір'ю. Вся сім'я воювала з фашизмом, захищала Батьківщину. Громадянин, патріот – таким увійшов у дитячу літературу Богдан Чалий, не ставши при цьому набридливо повчальним. Ні, веселий, життєлюбний, усміхнений. Як мені подобається усміхненість, життєлюбність його таланту!»
Богдан Чалий є «батьком» літературного героя Барвінка і написав про нього декілька поетичних казок: «Як Барвінок став героєм», «Як Барвінок та Ромашка у вирій літами», «Барвінок у школі». До речі, письменник з 1951 року був головним редактором дитячого журналу «Барвінок».
В українському фольклорі барвінок – незвичайна, чарівна невеличка синя квітка – уособлення вірності, стійкості й шляхетності. Всі ці якості має хлопчик Барвінок, а ще він кмітливий, дотепний, прудкий. Хлопчик – квітка, як справжній козак має гострого списа, добру вдачу і вірних друзів: Ромашку – добру й милу дівчину, коника Дзвоника, що став йому бойовим конем. Разом вони поринають у світ небезпечних пригод. 
Казки про Барвінка увібрали в себе народну казкову поезію, читаючи їх поринаєш у прекрасний світ українського довкілля, у фантастичний світ рідного фольклору, і розумієш, що писала їх людина, яка дуже любіть свій рідний край: українське проступає у кожному рядочку казок.