DSC04109У Олешках відбулося засідання президії ГО «Цюрупинська районна рада ветеранів, праці та ВС України». Головним питанням, яке розглянули сивочолі активісти стала їхня волонтерська діяльність.

- Ми повинні чітко розуміти, яку користь можемо зараз принести суспільству, - підкреслила на початку засідання голова ГО Віра Дмитрівна Васильєва. – Першочергове наше завдання – це виховання патріотично налаштованої молоді. Це те, що нам по силах.

Особливо ветерани звернули увагу на відзначення 74 річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників. Окрім звичайних зустрічей, на школярів чекали екскурсії та заходи на базі навчальних закладів.

- Особливо слід відзначити питання героїко-патріотичного виховання молоді у Новій Маячці, Брилівці, Костогризовому, Виноградовому, Тарасівці, Підстепному та звісно ж в місті Олешки, – розповіла Валентина Бредихіна. – До роковин визволення міста та району місто планує об’їзд пам’ятників, це вже традиція. І цінність цього об’їзду в тому, що кожен раз нові учні вивчають історію пам’ятників. І, звісно, завжди поряд з дітьми наші ветерани. Деякі, на жаль, покидають нас, але їхні розповіді доповнюють діти війни. Рада ветеранів постійно бере участь у заходах в школах міста та на базі музей бойової Слави ЦДЮТ. Особливої уваги заслуговують державні свята. Коли діти розповідають про державні символи України, а ветерани - про народні символи України. Іноді старшокласники готують подібні свята для малечі. Останній раз це було свято для дітлахів 3-4 класів. Ми були вражені, що діти стільки підготували, навіть батьки написали вір­ші, співали пісень. Така любов для свого краю, до України нас глибоко вражає.

Кожен з ветеранів активно співпрацює з активом села, в якому мешкає. І, не зважаючи на вік, людей поважного віку всі знають у селі, як волонтерів. А вони, в свою чергу, знають всіх місцевих, котрі можуть допомогти селянам. Наприклад, у селі Праві Саги, ветерани завжди дякують за допомогу місцевому меценату, депутату обласної ради, заступнику голови Хе­рсонської ОДА Євгену Рищуку.

- У нас Євген Миколайович головний волонтер та меценат всіх свят, - розповіла Валентина Бєлая. – Матеріальну підтримку від нього відчувають всі. Жодне свято чи захід без його участі не обходяться. А як ми відпочили у кінному клубі «Гран Прі», завдяки його допомозі, це взагалі! Наш актив ветеранів досі згадує той чудовий день! Без усілякої скромності, відверто заявляю, що нам він не відмовив жодного разу, і сподіваюся, так буде й надалі.

Допомога у збиранні речей та продуктів для військових на Сході, матеріальна допомога та продуктові набори для одиноких людей, участь у всіх заходах, які пропонують навчальні заклади, а ще вечори пам’яті, різноманітні конкурси, зустрічі, – це лише невеликий перелік того, що встигають учасники ГО «Цюрупинська район­на рада ветеранів, праці та ВС України». Не зважаючи на сиве волосся чи нездужання, вони заходять у собі сили, щоб кожного дня допомогти один одному та людям, котрі їх оточують. Щодня вони доводять, в першу чергу, собі, що ще лишилася життєва енергія, що вони можуть поділитися досвідом, цікавою історією, життєвою мудрістю. Бажаємо ветеранам зберегти цю енергію та жагу до життя якнайдовше.

Ольга Краснюк