Back to Top

Економіка

Авіаційна компанія погасила борги вертольотами

IMG 4793 1Державна авіаційна компанія «Херсон-Авіа» завинила своїм співробітникам приблизно 500 тисяч гривень заробітної плати. Про це повідомляє прес-служба Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

Місцеві бюджети Херсонщини отримали майже 30 млн. грн. «земельних» доходів

земляЗа перший місяць 2019 року власники та орендарі земельних ділянок херсонського краю сплатили до місцевих бюджетів 29,9 млн. грн. плати за землю. Це на 1,2 млн. грн. перевищує аналогічний показник минулого року.

На Херсонщині 9 з 10 клопотань про екстериторіальний розгляд проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок подано онлайн

108a3aca d896 4231 8342 c90ac0551271Від початку роботи пілотного проекту із запровадження екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, невпинно зростає кількість клопотань, що надходять у режимі онлайн. У 2018 році середня кількість онлайн-звернень складала 69%, і ця цифра значно перевищувала відповідні показники 2016 та 2017 років.

Підписано закон про продовження мораторію на продаж землі

полеПрезидент України Петро Порошенко підписав закон № 2666-VIII про продовження мораторію на продаж сільгоспземель до 2020 р. Про це свідчать дані із картки законопроекту на сайті Верховної Ради, повідомляє АgroРolit.com.

На Херсонщині триває кампанія декларування доходів громадян

declaracijaГоловне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє мешканців Херсонщини, що з 1 січня по 1 травня 2019 року проходить кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року. Про це інформує прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Роз'яснення щодо заповнення звіту з ЄСВ за 2018 рік

637850838Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області звертає увагу страхувальників, що згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичні особи — підприємці (далі — ФО підприємці), у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерських господарств зобов'язані подавати самі за себе звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність. Звіт вищезазначеними особами не подається у випадку, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону Украіни «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Споживачі мають не тільки права, але й обов’язки

954947 zahist prav spozhivachiv pobutova tehnikaВідповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, зобов’язані:

В Олешківському районі введено в експлуатацію перші дві черги будівництва сонячної електростанції

solУ січні 2019 року Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області введено в експлуатацію перші дві черги будівництва сонячної електростанції в Олешківському районі. Про це повідомляє прес-служба ДАБІ України.

Бюджет Херсонщини на 2019 рік складає понад 6 млрд. грн.

17Таке рішення було прийняте 14 грудня під час ХХІІ сесії обласної ради. За головний фінансовий документ області на 2019 рік проголосували 45 депутатів.

Місцеві бюджети Херсонщини отримали 253 млн. грн. «аграрного» податку

земляЗа 11 місяців 2018 року сільгосптоваровиробники - платники четвертої групи спрощеної системи оподаткування перерахували до місцевих бюджетів Херсонщини 253,2 млн. грн. єдиного податку.

Бюджет Олешківського району перевиконали на 10 відсотків

гроші з бюджетуЗа січень-листопад 2018 року до загального фонду бюджету Олешківського району надійшло 116,6 млн. грн., або 109,2 % планових призначень затвердженого розпису з урахуванням змін (106,2 млн. грн.), перевиконання – 10,4 млн. грн.

Роботодавці можуть через Веб-портал отримувати інформацію про страховий стаж працівників

biznesПоліпшення якості обслуговування громадян - одне з ключових завдань органів Пенсійного фонду України, для виконання якого створюються нові сервіси та можливості для наших громадян.

Підводні камені аутстафінгу

photo 1У щоденній практичній роботі спеціалісти управління оподаткування податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі продовжують відстежувати поширену практику платників податків Херсонщини мінімізувати свої витрати шляхом тимчасового залучення до виконання робіт найманих працівників за договорами аутстафінгу.

Херсонські фіскали продовжують надавати правову допомогу населенню

тиждень праваЗ метою реалізації Плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.09.2018 № 681-р, провідні спеціалісти юридичного управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі будуть проводити індивідуальні консультації з питань правової допомоги у здійсненні підприємницької діяльності для суб’єктів господарювання всіх форм власності. Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Переваги офіційного працевлаштування

photo 1Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», легалізація трудових відносин та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи  Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.

Херсонці перерахували понад 2,8 мільярда гривень ПДФО

ПДФОЗа січень - жовтень 2018 року платники податків Херсонщини перерахували до зведеного бюджету 2847,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Сума сплаченого податку на 516,3 млн. грн. або 22 відс. перевищує минулорічний показник.

Олешківський район: Фінансова автономія закладів освіти

5b7295e46a58cЗ 1 січня 2019 року всі навчальні заклади Олешківського району стануть окремими юридичними особами – набудуть статусу розпорядників коштів. Відповідне розпорядження підписала голова райдержадміністрації Олена Кравченко-Скалозуб.

Потенціал Херсонщини презентовано на першому Форумі регіонів Білорусі та України

44729801 1228805880628474 7518592933163958272 nЗахід зібрав близько тисячі представників бізнесу та органів влади обох держав. Кожний регіон України, зокрема Херсонська область, мав можливість презентувати продукцію під­приємств, зацікавлених у виході на ринок Білорусі або посиленні на ньому своєї присутності.

Бізнесменів запрошують взяти участь у проекті «БІЗНЕС 100 − партнерство заради майбутнього»

biznes1БІЗНЕС − перший незалежний український діловий журнал, заснований в 1992 році. 18 жовтня 2018 року на щорічному Київському Міжнародному Економічному Форумі (КМЕФ), який проходить під патронатом Прем'єр-міністра України, БІЗНЕС публічно став власністю національних інвесторів.

Фінансова автономія закладів освіти Олешківського району

Spivzasnovnytsya 22Batky SOS22 pro finansovu zvitnist shkil yak pravylno zdavaty groshi i chomu vazhlyvi finansova avtonomiyaЗ 1 січня 2019 року всі навчальні заклади Олешківського району стануть окремими юридичними особами, що набувають статусу розпорядників коштів. Відповідне розпорядження голови РДА – Олени Кравченко-Скалозуб було підписане минулого тижня. Про це повідомляє голова РДА у мережі Інтернет.

Власникам молодняку ВРХ області нараховано майже 6,5 млн грн. дотацій

03 346 20 1Цього року в Україні діє програма Уряду, за якою фізичні особи – власники худоби отримують по 2500 грн. державної дотації за кожну одиницю молодняку ВРХ, народжену та вирощену у власному домогосподарстві до досягнення нею 13 місячного віку.

Борг з ЄСВ на 1 січня стане причиною заборони перебування на єдиному податку

5b7295e46a58cГоловне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє: 10.10.2018 для обговорення оприлюднено законопроект «Про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу Укаїни щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

На яку пенсію можна розраховувати без страхового стажу?

pensiya1На яку пенсію можна розраховувати без страхового стажу або сплачуючи мінімальний страховий внесок і як нелегальна заробітна плата впливає на отримання права на пенсію?

З 1 січня 2018 року розмір мінімальної заробітної плати становить 3723 гривні

dengi1Мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт), що є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

На Херсонщині туристи залишили 1,8 мільйона гривень

turisticheskij sborЗа інформацією спеціалістів управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі станом на 27.08.2018 надходження туристичного збору від юридичних та фізичних осіб складають 1845,4 тис. гривень.

Як добровільно сплачувати ЄСВ

big imgres 18Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, які документи необхідно подати платникам податків до фіскальних органів для добровільної сплати ЄСВ.

Онлайн-послуги iGov доступні у Великих Копанях

igov statСільська рада Великокопанівської сільської об’єднаної територіальної громади все активніше запроваджує онлайн-послуги для спрощення життя місцевих жителів, економії їх часу та зусиль. Відтепер завдяки підключенню до порталу iGov (https://igov.org.ua/) запущено комплекс онлайн-послуг, пов’язаних з реєстрацією місця проживання.

Про перейменування вулиці, міста, селища

ylГоловне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що відповідно до п. 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі –ПКУ) податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).

Сесія райради: на що витратять кошти з бюджету

dengi2В Олешківській районній раді відбулося чергове засідання сесії. Під час нього депутати проголосували за 31 питання порядку денного. Більшість проектів, як і завжди, стосувалися бюджетних коштів та районних програм.

Бизнесмени сплатили майже 12 мільйонів гривень за підакцизні ліцензії

akciz1Протягом 6 місяців 2018 року місцеві бюджети Херсонщини отримали 11,9 млн. грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Цікаво про Форум «Агропорт-2018»

anons herson agroport 2018Традиційно початок Форуму «Агропорт» ознаменував круглий стіл, щодо Всесвітнього дня продовольства (WFD), що відбувся у Києві 6-го липня і пройшов під девізом «Ми зможемо досягти Нульового Голоду до 2030 року».

Держбюджет отримав майже 1,4 мільярда гривень «херсонських» податків

гроші податкиНа Херсонщині за підсумками першого півріччя 2018 року платники податків сплатили до державного бюджету 1377,4 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження до бюджету зросли на    15 % або 177 млн. гривень.

Все більше податків залишається в місцевих громадах Херсонщини

гроші податкиЗа підсумками першого півріччя 2018 року платники податків херсонського краю перерахували до місцевих бюджетів податкових платежів на 20,3 відс. або 309,8 млн.грн. більше ніж торік. Надходження до бюджетів місцевих громад Херсонщини сягнули 1834,3 млн. гривень. Про це повідомляє прес-служба податкової області.

26 липня в області розпочнеться Форум «AGROPORT SOUTH KHERSON 2018»

agroport kherson201826-28 липня 2018 року на території Міжнародного аеропорту «Херсон» відбудеться наймасштабніший агропромисловий захід півдня України – Форум «AGROPORT SOUTH KHERSON 2018».

За півроку в Олешківському районі перевиконали бюджет

гроші з бюджетуЗа січень-червень 2018 року до загального фонду бюджету району надійшло 56414,9 тис. грн., або 117,8 % планових призначень затвердженого розпису з урахуванням змін (47892,4 тис. грн.), перевиконання – 8522,5 тис. грн.

Сільгосппідприємства Херсонщини користуються кредитами від держави

1kЗа бюджетною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі, шляхом здешевлення кредитів» відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України обсяг бюджетних призначень для здешевлення відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами на Херсонську область становить 2,633 млн грн.

Сторінка 1 із 4