IMG 3212 1Традиційно в перший день літа світ відзначає Міжнародний день захисту дітей, долучилася до святкування й Херсонщина. Журналісти побували на грандіозному заході у заміському комплексі «Grand Prix», що в с. Праві Саги.

Понад 6 тисяч дітлахів, їх батьків, опікунів та вихователів взяли участь у святкуванні. Яскраве свято радості для малюків влаштували Благодійний фонд Євгена Рищука та «Спілка жінок Херсонщини».

Для учасників свята було організовано транспорт, харчування та розваги на будь-який смак. Аби цей захід відбувся, організаторам допомагали 300 волонтерів та 150 партнерів.

Депутат обласної ради та голова Благодійного фонду Євген Рищук зазначив, що в «Grand Prix» це свято проходить третій рік поспіль:

- Найголовніше, що з кожним роком у нас зростає кількість дітей. Починали ми з однієї тисячі гостей, а на даний момент зареєстровано вже понад шість тисяч. Це дуже радує, адже свято дітям подобається, вони отримують неповторні емоції. Очікую від цього заходу, як і від попередніх, аби всі ті, хто сьогодні тут побував, як мінімум рік не забули це свято.

Уже не перший рік ми працюємо зі «Спілкою жінок Хе­рсонщини». Не можу перерахувати відразу всіх партнерів, бо радий, що у нас їх десятки. Дуже важливою у спільній праці є і допомога волонтерів – на сьогоднішній день їх у нас працює більше 300-т. Таким чином, ми на справі всі разом показуємо - всі об'єдналися ідеєю зробити свято дітям.

Євген Миколайович підкреслив, що основна ціль таких заходів – благодійність.

Організатор заходу, голова ГО «Спілки жінок Хе­рсонщини» Ірина Ніколаєва розповіла, що партнери благодійного заходу з величезним задоволенням їдуть саме до «Grand Prix»:

- Ми вже третій рік проводимо це свято саме в «Grand Prix». Лише 60 автобусів приїхало з маленьких сіл, 30 автобусів додатково приїхало з інтернатів… Саме на цій території, де 6 тисяч дітей, 150 партнерів, 300 волонтерів, працюють всі на волонтерських засадах. Тобто, кожен знає, чому він тут. Наша основна мета — це діти, які не мають батьківської любові та турботи, аби вони знаходили собі друзів, наставників, які потім їм допомагають у житті. Бо так часто, на жаль, буває, що дітлахи навіть не уявляють, скільки всього є цікавого за межами їх міста або села. В нас дуже багато таких історій є, коли діти пішли навчатись професії перукаря, гримера, саме після того, як побачили майстер класи у нас, а до того навіть не розуміли що це таке, - розповіла Ірина Ніколаєва.

Головний лікар медичного центру «Taurt Medical» Олексій Герман, як один із партнерів благодійних заходів, зазначив, що День захисту дітей в «Grand Prix» – це чудове свято, на якому величезна кількість дітей зайнята цікавими справами:

- Це не тільки збір коштів, це організація дозвілля. Треба показати, як правильно відпочивати. Зверніть увагу, якщо заявлено тільки 6 тисяч дітей, і в принципі всі при справі, всі спокійно переміщаються.

Наша команда співпрацює з Благодійним фондом Євгена Рищука, ГО «Спілка жінок Хе­рсонщини». Всі разом працюємо над програмою «Херсонщина обирає здоров’я». Зібрані гроші від таких заходів почали надходити на потреби нашої медичної програми. Це вже другий рік, коли саме із заходів «День захисту дітей» та «Івана Купала» зібрані кошти від благодійників переправляють в програму «Херсонщина обирає здоров'я».

Програма діє вже з жовтня місяця і працює на обстеження жінок на онкозахворювання. В першу чергу, на рак шийки матки. І друга мета - обстеження дітей. Вже більше тисячі дітей було обстежено. Виявлено багато передракових і ракових захворювань на початковій стадії. Дуже добре, що проходять такі заходи, тому що все обстеження вимагає великих фінансів. За нашою Програмою обстеження проходить повністю безкоштовно. Лікарі нашого центру працюють безкоштовно. Запрошую приєднуватися, – розповів Олексій Герман.

Сама ж дітвора цього дня пройшла всі майстер-класи, познайомилася одна з одним, отримала масу позитивних емоцій та в гарному настрої відправилися по домівках, аби поділитися такими яскравими враженнями…