56393128 1146485932198243 1325651899407400960 nМинулої суботи, 6 квітня, в Кардашинці Голопристанського району пройшло зібрання громади. Питання на порядку денному стояло гаряче – незаконний вивіз піску.

 

Сільський голова Великокардашинської сільської ради Чухрай ОлексійІванович розповів журналістам, що мешканці села вже неодноразово зверталися до поліції по даному факту.

За словами керівника місцевої влади сільською радою було створено спеціальну комісію, до складу якої ввійшли спеціалісти із земельних питань тадепутати сільської ради. Якраз цією комісією було вивчено звернення мешканців села щодо недобросовісної діяльності ФОП Іванова С.І., котрий на земельних ділянках площею біля 6-ти гектарів під особисте селянське господарство (ОСГ), котрі взяв в оренду у трьох приватних власників, вирішив добувати пісок.

Олексій Іванович також розповів, що ця земля, знаходиться за документами за межами населеного пункту і видавалася без погодження сільської ради.

«Добичі піску тут ніякої немає бути, і будь-яке геологічне вивчення має проходити після погодження з громадою. Ми вже судимося, сьогодні звернулися за допомогою до депутата обласної ради Євгена Рищука», - акцентував на зустрічі О.Чухрай.

Самі ж мешканці села стверджують, що готові перекрити дорогу, котру вже побудували біля цієї ділянки, на допомогу їм збираються прийти і мешканці кооперативу «Кооператор». Справа в тому, що вказана ділянка межує з людськими дачами в 3,5 метри, і якщо «добувачі» почнуть рити котлован, то їх ділянки повністю буде затоплено.

На зустріч громада запросила депутата Херсонської обласної ради, заступника голови ОДА Євгена Миколайовича Рищука, котрий в свою чергу заявив, що вже вивчає ситуацію:

«Люди звернулися, і наразі я приїхав з юристом. Розпочнемо допомогу вам юридичним супроводом, а далі почнемо в усіх напрямках це питання відпрацьовувати. На сьогоднішній момент всі повинні для себе розуміти, ніхто нічого тут не може робити без надання екологічної експертизи. А її немає і не може бути. Тому що ніхто на себе таку відповідальність не візьме в обласній адміністрації. Друге, як тільки з'являється техніка - давайте знати нам, журналістам. Що ми побачили в документах - тут під прикриттям земель, виданих для ведення особистого сільського господарства, певні ділки хочуть розпочати видобуток піску… А тут бархани, ми це теж бачимо і розуміємо, що є певна незаконна схема і вони хочуть по ній почати роботу. Слава Богу, на сьогодні є активні громадяни, мешканці села, які підняли це питання. Рішення тут одне – зупинити це свавілля. Ми будемо звертатися в прокуратуру, СБУ, в поліцію ...Є правила, закони, де можна добувати пісок, тут цього точно робити не можна», - акцентував Євген Миколайович.

57098988 962479783945394 2810829415448051712 n

На зібранні було прийняте спільне рішення: вже на черговій сесії обговорити це питання з усіма депутатами та звернутися за допомогою не тільки до правоохоронних органів, але й до центральної гілки влади.

 

Спілкувалася Тетяна Дергачева

Херсонщина за день