22684728 березня в Херсоні побували «гастролюючі активісти». Як стало відомо, їх привезли із Києва та Одеси, в основному всі вони мають кримінальний шлейф. Вели себе «гастролери» зухвало. У херсонців склалося таке враження, що керувалася акція високопосадовцями з Києва, бо всі правопорушення молодчиків залишилися безкарними.

 

В результаті їх візиту, не можу сказати інакше, – було обгажено будівлі: Головного Управління Нацполіції в Херсонській області, Херсонської ОДА, було здійснено напад на будинок заступника голови Херсонської ОДА, депутата обласної ради Євгена Рищука.

«Активісти» в вестибюлі і біля входу в ОДА розлили банки з кров'ю, зробили написи на стінах і асфальті, палили димові шашки, кидали петарди, запускали феєрверки, а також розгорнули плакати.

Як повідомляє прес-служба Головного управління Нацполіції в Херсонській області, в акціях брали участь близько 50 осіб руху «Хто замовив Катю Гандзюк?».

За їх же інформацією, в діях мітингувальників вбачаються ознаки адмінпорушень ст.173 КУпАП «Дрібне хуліганство» і ст.152 «Порушення правил благоустрою».

Дана ситуація дуже жваво обговорювалася херсонцями в соціальній мережі. Більшість містян обурила бездіяльність правоохоронних органів. На їх думку, така поведінка людей в масках розхитує ситуацію в області, і аж ніяк не надає «плюсів» і самому Президенту, котрий є Гарантом Конституції. Хе­рсонці стверджують, що правоохоронні органи вже забули, що таке закон, і що вони мають забезпечувати пра­вопорядок.

Обійшлися акції не тільки свинячою кров’ю, як повідомляє «Kherson.net.ua», один з учасників акції активістів руху «Хто замовив Катю Гандзюк?» у Херсонській ОДА сам себе підірвав: він підпалив якийсь піротехнічний засіб і підніс його прямо до обличчя. В результаті фаєр вибухнув у нього в руці, частково відірвавши три пальці. За цією ж інформацією, швидка допомога діагностувала у 18-річного юнака ще й розрив барабанної перетинки вуха.

«Політика бездіяльності»

Херсон, біля 13 години дня, центр міста, будинок Євгена Рищука знаходиться біля поліклініки ГУ Нацполіції в Херсонській області та дитячої обласної поліклініки: біля тридцяти молодиків, більшість із них в масках, почали закидати будинок вибуховими пакетами та петардами, запалювали фаєри, кричали, як навіжені, обмальовували пар­кан надписами та обливали все кров’ю. Неподалік стояв викликаний екіпаж поліції та лише спостерігав за діями молодиків. Відреагували поліціянти на виклик Євгена Рищука тільки після закінчення так званої «акції».

- Яка людина може відчувати себе захищеною в такому без діянні правоохоронної системи? Виходить, що сьогодні, якщо в тебе є позиція, стремління змінити ситуацію, і є реальні результати праці – можна прийти і знищити, бо ти комусь не догодив?! Цих людей зовсім не хвилювало, що в будинку постійно знаходяться діти, дідусь та бабуся. Подивіться на сліди від вибухових пакетів на даху – вони спеціально їх кидали, знаючи, що будинок може загорітись. Я говорив і говорю: до вбивства Катерини Гандзюк та підпалів лісу я не маю жодного відношення. Я так розумію, що всі вигадані версії, що подаються до правоохоронних органів не мають жодних фактів, аби я був притягнутий, тож і створюються такі «акції» залякування. Я переконаний, що такі акції аж ніяк не переконають людей. А тому, кому як так заважаю – передаю: не залякуйте людей, бо в одну мить вони об’єднаються проти такого свавілля!!! – розповів Євген Миколайович після нападу на його будинок.

Про «факти» слідства про можливу причетність Рищука до корупційної діяльності, пов'язаної з розкраданням лісових ресурсів та причетності до вбивства Гандзюк

Або про танці на кістках по колу – це не нормально, що посеред міста вранці поливають жінку кислотою, як і не нормально те, що намагаються перетворити все це в політику та до відповідальності притягнути того, хто жодного відношення до цього немає.

Показуємо на прикладі Євгена Рищука – спочатку йому пришивають «замовництво», причому так передають «привіти» з екранів всеукраїнських телеканалів. Далі ці «привіти» розсипаються ще до моменту слідства, бо просто в природі не існує доказів того, чого не робив. Це не зупиняє. Потім з’являється версія, що Рищук із групою спільників «палить» ліс, вирубує його і відправляє на пилораму. За вказаною інформацією ми спеціально поїхали подивитись на ту пилораму, через яку має пройти за «версією» весь горілий ліс.

1

Село Солонці Олешківського району. Про пилораму сім’ї Солдатових знають усі, і ось що нам розповіли. Нагадаємо «дописувачам» вигаданих фактів – у невеличкому селі важко щось притаїти, там знають все і про всіх, і навіть про того, що тільки-но заїхав, чи виїхав із села…

Для початку, як і годиться, пішли до сім’ї, котра через захват «об’єкту» людьми з автоматами з надписами на формі «СБУ» стали аж занадто популярними, бо від такої «затії» було перелякане все село.

2

3

4

Тож у родині сільського голови Юрія Миколайовича Солдатова ми дізналися, що пилораму його родина придбала ще в 2005 році, задовго до того, як люди його обрали сільським головою.

Якщо коротко, то історія «пилорами» така. Юрій Миколайович довгий час працював у пожежній охороні, після виходу на пенсію вирішив не сидіти, склавши руки.

Оформив приватне підприємство, поставив невеличку пилораму – займався розпилом деревини для населення. Після того, як односельчани вибрали його головою – так званий «бізнес» було переоформлено на дружину, а згодом здано в оренду.

Юрій Солдатов розповідає:

- Пилорама стоїть 20 метрів від дороги, все у людей на очах. Нас уже перевіряли в 2015 році, коли мене було обрано на посаду. Також були обшуки, слідство. Розібралися, що все у мене законно. Тоді ж я закрив свою підприємницьку діяльність та здав все в оренду. Скажу одне – місто село не зрозуміє. На сьогоднішній день в селі всі, щоб вижити, заробляють гроші в основному на теплицях. І от в пилорамі, в основному, розпиловка йде на теплиці. В мене багато хлопців розпилювали з Кардашинки, Со­лонців. Люди сезон торгують, перед тим як їхати у сезон, беруть кредити на вирощування овочів. Уторгували, слава Богу, добре. Приходить весна, переїжджають та просять розпиляти у борг. Ось таке в нас сільське життя. Про роботу самої пилорами: приблизно в стабільній роботі три куба кругляка розпилює у день. Порахуйте, якщо взяти три тисячі кубів, які мені «причепили», це 500 машин лісу, і, в свою чергу, 50 вагонів лісу. Ви уявляєте, які це масштаби та який рух по селі? Це ж не заховаєш, бо то цілий завод! Розумні люди повинні розуміти, ліс після спиловки ще може лежати рік. Тому, якщо сьогодні сказали три тисячі кубів, то це мені потрібно працювати 10 років. Що через 10 років з цього лісу буде? Мало того, за ці три тисячі кубів лісу приписують 3 млн. грн. Я б не проти заробити таких грошей чесним способом, але тільки дурень не бачить, що тут немає такої потужності, аби заробити ті гроші… Сьогодні мою діяльність пов'язують з депутатом обласної ради Євгеном Миколайовичем Рищуком. Скажу всім: з Євгеном Миколайовичем я тісно працюю по своїй роботі, по сільській раді. Він – то один єдиний чоловік, який саме більше приносить допомоги громаді.

Я скажу за сільську раду, щоб знали. Перше знайомство з депутатом Рищуком відбулося, коли запросили його на День села. Перше, що я почув – «Що потрібно для села?»

Запропонував підняти футбольну команду. На сьогоднішній день футбольна команда має спонсора – це Євген Миколайович і в районі займає друге місце…

І так у всіх проектах. Наприклад, приймали участь у обласному конкурсі на 150 тис. грн. по реконструкції фойє у Будинку культури. Благодійний фонд Євгена Рищука допоміг – надав необхідні для співфінансування 8,5 тис. грн.

Сьогодні дуже багато роботи робиться з Євгеном Миколайовичем. З ним я спілкуюсь дуже часто. Дай Бог, щоб усі знали, щоб всі були такі, як Євген Миколайович…

Мені дуже прикро, що сьогодні політики такі. Використовують навіть атошників, які воювали, і воюють за Україну, політики їх і тут розбивають на групи та вони один між одним воюють. Як не соромно цим політикам? Я до цих пір не можу це зрозуміти. Припиніть чвари. Мене облили брудом, а воно все не підтверджується. Люди та приїдьте – подивіться! Сьогодні душа болить за цю брехню, нема покарання, не можна так.

Чернишов Валерій Георгійович, директор Будинку культури в селі Солонці, керівник народного колективу в місті Олешки та сусід Юрія Солдатова розповів наступне:

- Ситуація склалася така, що під прицілом опинився один чоловік, спільний товариш – спонсор нашого села Євген Миколайович Рищук, якому я бажаю тільки добра і виграти всі процеси, які є. За його доброту і щедрість можна говорити багато. Через те, що він опинився під прицілом, а він в хороших відносинах з нашим головою, виходить ліплять таке, що на цю пилораму завозиться ліс в неймовірній кількості. Я хочу розвіяти всі сумніви, тут пилорама була ще до того, як був знайомий Юрій Миколайович з Євгеном Миколайовичем, вона тут стоїть ще 2005 року. Я сусід і бачу, як і що пиляється, що завозиться, тим більше в таких масштабах тут точно не завозиться. Якщо завозиться, то 1-2 машинки в тиждень. В основному це для місцевого населення, для теплиць. Немає тут ніяких корупційних схем, що хтось завозить сюди ліс у великих кількостях. Тим більше залучати сюди ще й Рищука просто смішно.

Я, як сусід і як особа, що зай­має офіційну посаду – несу відповідальність за свої слова – ніякої тут схеми немає..

Пінчук Ігор, сусід Юрія Миколайовича:

- Я можу розповісти все про нашого «зрадника» (посміхається). Таких масштабів, про які йшлося, коли приїжджало СБУ, що тут лежить три тисячі кубів. Я тут таких обсягів ніколи не бачив, тим більше пилорама стоїть поруч зі мною. Про цю людину нічого поганого я сказати не можу. Політики всієї не знаю, але те, що таких обсягів лісу у Юрія Миколайовича немає – це факт. Те, що перебільшення йдуть від людей, я розумію, що говорити можна будь-що на людину, тим більше, що Юрій Миколайович, ставши головою, зробив дуже багато для села. Завжди знайдеться людина, яка спробує облити брудом, коли людина просувається успішно по своїй кар'єрі. Це те, що я можу сказати. Я живу поряд, бачу все, коли і хто приїжджає. В основному, це приїжджають наші односельці. Знаю, що і Рищук допомагає нашому селу. І тут не обливати брудом, тут згуртуватися потрібно.

Кобзар Сергій Іванович, директор Солонцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів:

- Ми співпрацюємо з багатьма громадськими організаціями. Я хотів би відмітити співпрацю з Благодійним фондом Євгена Рищука та особисту співпрацю з Євгеном Миколайовичем. Вже два роки ми співпрацюємо, в контексті зустрічей на наших заходах. Євген Миколайович цікавиться життям школи і надає нам конкретну допомогу. Це не просто спонсор школи, це шефська допомога нашої школи. Надана допомога шкільними меблями для початкової школи. Кращі учні школи за підсумками навчального року отримують від Євгена Миколайовича та його помічника Тамари Михайлівни цінні подарунки. Кращі класи мають змогу відвідувати комплекс «Гран Прі». Крім того, в минулому році Євген Миколайович забезпечив безкоштовними квитками не тільки учнів нашої школи, але й батьків. Незважаючи на те, що Рищук обіймає досить відповідальну посаду – заступник голови ОДА, є і депутатом обласної ради, він завжди з розумінням відноситься до наших пропозицій. Він бачить, хто робить, тому він і допомагає. Від імені нашого колективу скажу, що ми щиро вдячні Євгену Миколайовичу за допомогу в розвитку нашої школи, велике йому спасибі. Щодо ситуації в пресі, політиці – потрібно дотримуватись чинного законодавства всім однаково. Перш за все, це презумпція невинуватості. Є законодавча база. Використовувати плітки, я вважаю, що це не личить представникам нашої громади. Я впевнений, що якщо дотримуватись закону, то закон повинен поставити всі крапки над «і», та повинні бути покарані не тільки ті, хто підпалює ліси, а і хто цьому сприяє, та й ті мають відповісти, хто розпускає плітки про порядних людей. Я знаю Євгена Миколайовича – він порядна людина…

В той же час сам Євген Рищук, як іпредставники його громади, вірить у силу Закону.

Так, ще у лютому Рищук попросив у голови ОДА Андрія Гордєєва відсторонити його від посади на момент проведення слідства, також ще тоді звернувся до СБУ з проханням дати свідчення на поліграф.

Майже через місяць прохання Євгена Рищука було задоволено.

29 березня Євген Миколайович Рищук перебував біля шести годин в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз на проведенні психологічної експертизи із застосуванням комп’ютерного поліграфа «по справі Катерини Гандзюк».

- Мене опитували біля шести годин з невеликими перервами. В основному запитання стосувалися, чи знав я Катерину Гандзюк, як до неї відносився та все про ліс. Звісно, процедура для мене незвичайна, як, думаю, і для інших. Я нічого не приховував і до поліграфа, тож боятися мені нічого, прийшов сюди добровільно. Я не знаю, правда, який там був у мене тиск, але після того, як тобі підпалюють будинок, і ніякі закони на це не реагують, мене можна відправляти в космос (посміхається). Моє бажання – жити в правовій країні, тому мене теж цікавить: «Хто замовив Катерину Гандзюк?», а ще б я хотів знати і відповідь: «Хто замовив Євгена Рищука?». Я буду робити все, щоб добитися правди. Дякую людям, що вірять мені, що підтримують. Кожного дня отримую сотні смс та дзвінків, – розповів Євген Рищук.

Як зазначають експерти-психологи КНДІСЕ, основний прин­цип проведення психологічної експертизи – це принцип добровільності. Людину не можна примусово змусити пройти психологічну експертизу, особливо із застосуванням комп'ютерного поліграфа.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз міністерства юстиції України перша та поки що єдина державна установа в Україні, яка запровадила та здійснює судові експертизи із застосуванням поліграфа!

Окрім того, Євген Рищук звернувся із відповідними заявами до Генеральної прокуратури України та СБУ.

Звичайно, що час розставить все на свої місця, але голов­ним залишається те, що люди відмовляються приймати свавілля та беззаконня, вони таки чекають від держави Гарантію на Закон! В свою чергу, дії політиканів, що опускаються до акцій свавілля також буде оцінено людьми, точно так само, як і безхребетність правоохоронної системи – це також показують закони часу.