IMG 8206 1Школяр з Олешок Родіон Брумар посів третє місце на Всеукраїнському конкурсі виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Хілобокова, який проходив у Кропивницькому. Юному скрипалю лише 14 років, хлопець мріє і надалі пов’язувати своє життя з музикою.
Родіон щодня займається музикою. Хлопець розповідає, що для нього скрипка – це любов на все життя: «Я займаюсь цим чотири роки. Мені дуже подобає­ться грати на скрипці, тому що цей інструмент незвичайний. Я відчуваю її голос, співчуття, гармонійність і мелодійність», – говорить Родіон Брумар.
Історія успіху талановитого скрипаля досить цікава. Хлопець виріс у багатодітній родині, де крім нього було ще троє дітей. Найстарша сестра нині здобуває фах лікаря у столиці, двоє братів теж обрали музичну освіту в місцевій Олешківській дитячій музичній школі. Однак, якщо брати обрали для себе акордеон, і почали навчатися дещо раніше, Родіон обрав іншу стежку. Свідоме рішення про те, що гратиме саме на скрипці, хлопець прийняв у 9 років. Зазвичай, за словами педагогів, у такому віці вже складно надолужити всі знання, які отримали однолітки до цього часу. Однак, у Родіона були відмінні музичні здібності і віра у власні сили. Навчання грі на скрипці в класі викладача Тетяни Олександрівни Мозгової триває й до цього часу. Однак тоді, коли все починалося, викладач не чекала такого успіху від вихованця:
- Родіона мама привела до мене. Я так подивилась на нього - він вже такий дорослий, тому з обережністю взяла його до себе. Але, як бачимо, він досяг високих результатів, бо дуже цілеспрямований. У нього хороші музичні здібності. На конкурсах мене запитують: «Скільки часу вдень займається ваш учень?». Я їм відповідаю: «Він займається увесь свій вільний час, який в нього є. Як мінімум, це дві години в день, - розповідає Тетяна Мозгова.
Крок за кроком викладач та учень долали музичні сходинки, щоб досягти вагомих результатів, почавши з обласних фестивалів, конкурсів. За 5 років кропіткої праці Родіон вже досяг певних результатів на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. А вперше він зіграв у 2016 році в обласному фестивалі – конкурсі «Первоцвіт –дебют» (м. Херсон), VII Відкритому дитячому музичному фестивалі-конкурсі «Зимові візерунки» (м. Геніческ) та Відкритому конкурсі молодих виконавців «Каховка запрошує», де отримав дипломи I ступеня. В той час він навчався у другому класі школи. Далі творчий шлях юного скрипаля розвивався наступним чином. У 2017 році він встиг виступити на обласному фестивалі-конкурсі «Первоцвіт­-дебют» (отримав диплом I ступеня); I Всеукраїнському конкурсі юних скрипалів «Натхнення» (м. Скадовськ), започаткований композитором, Народним артис­том України Олександром Гоноболіним (отримав  диплом I ступеня); взяв участь у майстер-класі під час проведення Всеукраїнської конференції викладачів-струнників «ESTA-2017»; взяв участь у відкритому фестивалі «Серце браво» (м. Херсон) – знову завоював диплом I ступеня. 2018 рік теж став багатим на різні конкурси та дипломи для юнака. Родіон – дипломант III обласного фестивалю–конкурсу «Зіркова веселка», посів І місце на III Міжнародному конкурсі юних віртуозів «Золота скрипка» імені М. Ельмана, (у м.Тальне, Черкаської обл.); виборов гран-прі на II Всеукраїнському конкурсі юних скрипалів «Натхнення».
Вже цього року скрипаль з Олешок прославився на відкритому фестивалі-конкурсі ансамблів струнно-смичкових інструментів «Від джазу до класики» (м.Херсон). Цього разу дует у складі лауреата обласних та відкритих конкурсів Марії-Сюзанни Алєксєєвої та Родіона Брумара отримав диплом I ступеня. Останньою перемогою хлопця став диплом ІІІ ступеня на IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П.Хілобокова.
Цей конкурс відбувся в Музичному коледжі м. Кропивницький. В ньому взяли участь більше 50 учасників  різних вікових категорій та номінацій. Родіон  виступав поруч з учнями з Одеси, Запоріжжя, Кривого Рогу, Кропивницького, Олександрії, Полтави та інших міст. Родіон виконував складну програму – А.Кореллі «Фолія», Ф.Крейслер-Пуньяні «Прелюдія та Алегро». Ці твори зазвичай виконують учні музичних коледжів. Тому викладач поставив задачу гарно та професійно виконати їх в межах своїх можливостей. І з цим завданням Родіон впорався, посівши одне з призових місць.
До речі, скрипка – не єдиний інструмент, на якому грає Родіон Брумар. В межах навчальної програми він добре освоїв гру на фортепіано. Але ще один талант школяра – це гарний голос. Жоден концерт на рівні району і міста не проходить без виступу Родіона. Ось уже два роки, як хлопець – стипендіант міського конкурсу «Гордість міста».
За словами викладачів, таких серйозних успіхів Родіону вдалося досягти не лише завдяки наполегливості й таланту, а ще й дякуючи педагогам та концертмейстерам. Адже роль виконавця нерозривно пов’язана з цими вдома складовими: педагог, навіть знаходячись у глядацькій залі усіляко підтримує учня.
Більшість викладачів музичної школи стають на певний час «другою мамою» для учня. Адже батьки не завжди мають змогу поїхати на конкурси та змагання.
Такими «творчими опікунами» для Родіона вже давно стали справжні майстрині у музиці та викладанні – викладач з фаху Тетяна Мозгова та викладач фортепіано і концертмейстер Ольга Шинкаренко.
Своє майбутнє Родіон Брумар пов’язує з музикою, навчанням в музичному училищі та консерваторії. А далі хлопець бачить себе у концертній або викладацькій діяльність. Але все це – майбутнє, а нині на юнака чекає кропітка щоденна робота над новими творами та підготовка до нових конкурсів.
Власна інформація