IMG 1189 1Школа в усі часи була Храмом Науки, де сіялось і сіється розумне, добре, вічне. А в сучасних умовах збереження шкіл та дбайливе ставлення до них – це необхідна умова подальшого розвитку українського села.

 

Нещодавно до редакції газети «Олешківський вісник» надійшов лист від директора Раденської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Катерини Михайлівни Шейко зі словами вдячності на адресу депутата Херсонської обласної ради Євгена Миколайовича Рищука.

Керівник навчального закладу говорить, що саме завдяки небайдужості та чуйності Євгена Рищука до створення належних умов для навчання школярів саме в сільській місцевості, починає реалізуватися довгоочікуваний проект по ремонту будівлі навчального закладу.

В свою чергу журналісти редакції вирушили до Раденська, аби особисто переконатися, як живуть та навчаються школярі населеного пункту.

Село привітно зустрічало гостей. Триповерхова красуня-школа, виблискуючи великими вікнами, запрошувала галасливих школярів до просторих кабінетів.

IMG 1115 1

IMG 1118 1

- У нас чудова школа, – розповідає директор школи Катерина Михайлівна. – Зараз у ній навчається 393 учні та працюють 40 вчителів. Як ви бачите у нас дуже багато батьків теж відвідує школу, приводять і забирають дітей. Активно беруть участь у всіх заходах і святах, які проходять у школі. Батьки – безпосередні учасники освітнього процесу. Наша школа прекрасна, ми створили дуже багато кабінетів. Наші кабінети біології та математики – серед лідерів в районі, також кабінет математики молодших класів, який також визнаний кращим. Все це ми робимо спільно – адміністрація школи, вчителі, батьки, разом з дітьми.

Та пропри усі успіхи так здобутки, сільський Храм науки має суттєві проблеми – школа потребує капітального ремонту.

- Починаючи з 2013 року школа почала просідати, з’яви­лися тріщини. В актовому залі протікає дах, вода тече навіть по стінах. Підвісні стелі падають. В кабінеті хімії дуже великі тріщини, які тримають нас в напруженому стані. Ці тріщини з кожним роком збільшуються, – розповідає директор школи.

Катерина Шейко говорить, що маячки встановлені в 2014-2018 роках показують, що тріщини збільшуються. На встановлених раніше маячках з’явилися нові тріщини. Про деформації конструкцій будівлі школи свідчить вигинання металевих грат, встановлених між колонами в коридорі першого поверху. Опір зовнішніх стін теплопередачі не відповідає сучасним вимогам. За словами директора закладу, усе це унеможливлює здійснювати належним чином освітній процес.

IMG 1197 1

IMG 1199 1

IMG 1081 1

IMG 1091 1

Рік листування до різних владних структур та відділів не призвів до виділення такого необхідного фінансування. І, от нарешті з’явилася небайдужа людина, яка пройнялася проблемами сільської школи та докладає максимум зусиль для вирішення питання стосовно ремонту школи. Директор каже, що саме завдяки сприянню депутата Херсонської обласної ради Євгена Рищука вдалося привернути увагу до проблеми Раденської школи Херсонської обласної державної адміністрації, Олешківської районної ради та Олешківської районної державної адміністрації. Проект по реконструкції будівлі Раденської ЗОШ І-ІІІ ступенів візьме участь у конкурсі інвестиційних проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

- Завдяки Євгену Миколайовичу нас почули. Коли я перший раз з ним зустрілася, ми приїхали до школи, він оглянув будівлю. Євген Миколайович тоді сказав: «Я постараюся вам допомогти». Ви знаєте, проходить час, і я бачу, що це людина слова, я це підтверджую. Далі він сказав, що буде робити все для того, щоб будівля школи була відремонтована, а учні навчалися в належних умовах. Зараз саме за його сприянням були об’єднані ці три гілки влади і ми почали рухатись вперед, почали щось робити. Виготовлена реєстраційна картка для участі в проекті. Пройшло позачергове засідання сесії, виділили 866 тисяч гривень, а це 10% від тої суми, яка нам потрібна на школу. Саме без цих коштів ми не могли залучитись до цього проек­ту. Зараз ми чекаємо, коли нас буде внесено в цей проект, так як вже будуть виділені ці кошти. Значна частина коштів – це кошти із Державного фонду регіонального розвитку, а 10 відсотків із місцевого бюджету, – розповідає директор.

Проект розрахований на 3 роки. Починаючи з травня 2019 року по травень 2021 року.

Перший рік – це 6 710 046 грн. буде виділено із фонду регіонального розвитку, а з місцевого бюджету - 810 000 грн. На другий рік планується з фонду регіонального розвитку - 250 000 грн., а з районного бюджету - 100 000 грн. На третій рік - 812 656 грн. з фонду регіонального розвитку і 100 000 грн. - з місцевого бюджету. Разом сума буде складати з державного фонду регіонального розвит­ку – 7 772 702 грн., з районного бюджету – 1 010 000 грн. В рамках проекту, крім реконструкції будівлі школи, щоб зацікавити дітей наукою, з’явиться можливість оновити необхідне обладнання кабінетів фізики та хімії, яке з часом вже зносилося.

Педагогічний колектив та батьківська громада висловлюють вдячність Євгену Рищуку за увагу та допомогу навчальному закладу.

- У нас були проблеми з посудом в їдальні, в нас його не було. Ми звернулись до Благодійного фонду Євгена Рищука з проханням допомогти його придбати. І вже через тиждень ми отримали посуд, а наші діти з великим задоволенням та апетитом насолоджувалися смачними стравами з новеньких тарілочок, – ділиться про результати співпраці школи з Благодійним фондом Євгена Рищука директор.

Проте, що обласний депутат в Раденську частий гість розповіла і селищна голова Олена Кравченко. Підтримує Євген Миколайович і розвиток культури в селі.

- У минулому році у нашому будинку культури проходив великий захід – свято Масляної, де брали участь інші села – Костогризове, Підстепне, Саги, з Олешків приїжджали. Це було велике спільне масове гуляння. Свято проходило також при підтримці нашого обласного депутата Є.Рищука. На День села, ми відзначали 222 річницю, – Євген Миколайович брав дуже активну участь в проведенні цього свята. Суттєву допомогу надавав Благодійний фонд Євгена Рищука – виготовляли бігборд, на запрошення фонду молодіжний гурт «General Voice» підготував для гостей свята чудову концертну програму, яка дуже сподобалася нашій громаді. Сподіваємося на співпрацю і в 2019 році.

Світлана Шендрик