lucenko«Оголошення за власним бажанням тих чи інших вин­ними у смерті – не тільки тяжкий моральний гріх, але й кримінальна відповідальність», – Генпрокурор розповів про діяльність ТСК.

6 лютого під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Генеральний прокурор України Юрій Луценко, відповідаючи на запитання народного депутата Мустафи Найєма щодо справи про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк, засудив роботу Тимчасової слідчої комісії ВРУ.

Він зазначив, що діяльність ТСК не допомагає та не сприяє слідству: «Вважаю, що сьогоднішнє запитання фактично попереджує тих, хто знає за собою гріх, про ймовірні наші наступні кроки. Тому відповідати на ваше запитання не буду. Скажу лише одне: на відміну піар-шоу, яке влаштовується навколо загибелі Катерини Гандзюк, прокуратура доб’ється результату. Ми готові встановити не тільки замовників, але й попутно розкрити тих, хто попереджував учасників цієї справи, щоб вони покидали територію України; тих, хто вчиняв тиск на прокурора і багато іншого. Все це буде зроблено! Але спочатку ми завершимо слідство з виходом на того, хто замовив вбивство».

«Оголошення за власним бажанням тих чи інших винними у смерті – не тільки тяжкий моральний гріх, але й кримінальна відповідальність. Я закликаю припинити це робити, припинити знищувати людей тільки тому, що вам хочеться зайнятися політичною діяльністю. Взагалі ТСК по будь-яким злочинам, з моєї точки зору, потрібні після завершення досудового слідства: в разі, якщо ви знаєте, що справу було закрито неправильно. Але коли активно йде слідство, то створювати паралельне джерело інформації, яке не сприяє слідству, а просто займається імітацією бурхливої діяльності, це не розумно», – наголосив Юрій Луценко.