1544189067 47574906 197953647709489 3386417039554904064 nСоціальна мережа дійсно «рулить», та й авторитет людини безумовно теж. Не встиг депутат обласної ради Євген Рищук звернутися до своїх колег, депутатів Олешківської райради, з тим, що не можна заради політики забирати у дітей те, на що вони і так довго чекали, маємо результат з цікавою позицією мешканців Олешок…

Перш ніж розповісти про реакцію жителів Олешок, ми нагадуємо, що минулого разу ми опублікували статтю, в якій депутат обласної ради Євгеній Рищук звернувся до депутатів районної ради, звернувся до всіх місцевих жителів з проханням про те, що ті кошти, які виділяються державою на співфінансування побудови спортивних майданчиків, щоб його підтримали і не розпорошували кошти на інші витрати. За його словами, якщо ці кошти депутати райради не використовують нині, можливо держава більше їх не надасть.

Також акцентуємо, що на минулій сесії більшістю депутатів було прийнято рішення про співфінансування футбольних майданчиків на території двох великих шкіл в м.Олешки - спеціалізованої школи № 4 та Олешківської гімназії. В цих учбових закладах навчається майже дві тисячі дітей! Причому школа № 4 знаходиться на Житлоселищі, а гімназія – в центрі міста, тож мова йде про різні райони.

Якраз ця тема почала досить активно обговорюватися в соціальній мережі, але результати обговорення вийшли за межі віртуального і за її опрацювання взялась активна молодь.

Генератором ідей виступив теж Євген, але не Рищук, а Шешеня…

Євген Шешеня – учень 9-Б класу Олешківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4. Саме він зібрав однокласників і запропонував їм самостійно відстоювати спортивний майданчик.

Зібраний актив 9-Б класу оголосив у школі збір підписів для дітей та вчителів, аби звернутися до депутатів райради з вимогою не залишати їх навчальний заклад від давно омріяного цивілізованого спортивного майданчика.

А зараз увага для дорослих!

Ось що нам розповіли підлітки:

- Зовсім недавно ми дізналися, що в нас буде спортивний майданчик. Ми зраділи цій новині, а потім дізналися, що цієї можливості потім може і не бути, тому вирішили зібрати школою підписи. Ми зібрали 190 підписів, з них 20 вчителів та 170 учнів. Ми хочемо звернутись до депутатів районної ради з проханням, щоб вони надали таку можливість, аби у школі був спортивний майданчик європейської якості, - розповів Євген. - Діти дуже зраділи, їм сподобалась ініціатива, вони також мене підтримали та надали свої підписи. Підтримали і батьки, поставилися з розумінням, що я активний учень, та що я хочу, щоб наше місто розвивалось, ще щоб воно було містом спорту.

1544189134 47571936 319445908660198 2844070873181192192 n

Однокласники Євгена підтримують одноголосно.

Ростислав: Діти на збір підписів реагували дуже позитивно, спорт має розвиватись. Те, що у нас немає жодного спортивного майданчика, жодного футбольного поля, це дуже погано. Діти хочуть грати, але немає де. Тому всі ставили свої підписи, і вчителі також.

Владислав: Було досить незвично, це перша така практика. Думаю, треба звернутись до депутатів, так вони розглянуть це питання. У нас малим дітям немає де гратись, коли вони виходять на фізкультуру на вулицю. У нас є один майданчик, та вони не можуть там активно гратися. У нас є полоса перепон, але вона на асфальті. Є невеличкий футбольне поле, але там вимило пісок, і по коліно ями. Але навіть і це маленьке поле у нас ніколи не пустує. На ньому завжди в щось грають діти.

Ігор: Треба більше будувати майданчиків, бо в нас немає жодного майданчику, треба займатися спортом, щоб не лежати на дивані та не дивитися телевізор. Більше рухатись. Ось ми майже підросли. Ми хочемо залишити щось після себе, для тих хто буде в майбутньому тут навчатися.

Микола: Я вважаю, що спортивний майданчик зараз необхідний для нашої школи, тому що діти хочуть грати, але не мають можливості. А в них є найголовніше - це бажання грати. Я впевнений, що якщо побудують цей майданчик, ми зможемо досягти гарних результатів в спорті.

В той же час Наталя Михайлівна, вчитель фізкультури, що пропрацювала в школі більше 20-ти років, акцентує, що всі діти школи знають про цю проблему. Тому всі б вони дуже хотіли, щоб цей майданчик був побудований, адже цілий мікрорайон залишається без будь-яких спортивних майданчиків для дітей.

- Я тут працюю 20 років, мені було дуже дивно, що на такому мікрорайоні немає жодного спортивного майданчика. Хочу сказати, що це дійсно велика проблема, що в нас немає ніякої бази. Чому заправки будуються, стоянки будуються, а про спорт одні розмови? У державі у нас начебто кричать, що потрібно дітей відривати від комп'ютерів, про здоровий спосіб життя та все таке інше. А по факту: як дитина може звикнути до здорового способу життя, якщо вона вийшла, подивилась на асфальт, розвернулася та пішла знову сіла за комп'ютер. Бо дійсно умов немає. Хлопці кажуть правду - як виходиш на вулицю, 4 класи та одне нещасне футбольне поле. Треба подумати про те, щоб дитина не впала. Починаємо тулитися, куди вивезти всіх дітей. У дітей зникає інтерес тому, що вони не отримують того задоволення. Також хотіла б ще раз сказати про те, щоб звернули увагу на забезпечення наших спортзалів. У нас немає нічого в спортзалах. Все те, що є, воно ще з дня заснування школи. За 30 років воно все вийшло з ладу, та списане. У нас окрім підлоги, стін, та стелі - нічого в залі немає, тільки лавки та драбини,- з болем в голосі каже Наталя Михайлівна.

Директор школи Тетяна Миколаївна Іващенко розповіла, що саме з проханням про новий майданчик зверталася до Євгена Рищука. І особисто теж зраділа, що такий майданчик може стати реальністю. Також керівник школи розповіла, що сама є депутатом райради і буде переконувати своїх колег працювати для дітей:

- Діти правильно говорять, мікрорайон великий, а зайнятись спортом немає де, тільки оце наше шкільне подвір'я, невеличкий стадіон, і більше немає нічого. Так, будується великий стадіон, але вибачте, стадіон не буде доступним для всіх. І наші діти, як правило, туди не підуть. Особливо для маленьких дітей, їх батьки далеко не відпустять. А тут близько, випустили з двору, дитина зайшла на подвір'я школи, все захищено, під наглядом. Все наше подвір'я під відеофіксацією. Діти будуть під наглядом, та і їм буде, де займатися. Спорт потрібно розвивати, бо це здоров'я нашої підростаючої нації, здоров'я наших дітей, їх рухливість. Я розумію, що ми беремо гроші з кредиту на це. Але я вам скажу - грошей ніколи не вистачає, але потрібно думати все ж про майбутнє дітей. Майданчик нам прослужить не один десяток років.

Тетяна Миколаївна також розповіла, що вчительський колектив з розумінням поставився до ініціативи дітей та, звичайно, підтримує їх у цьому:

- Одного разу вранці приходить до мене Женя, та приносить листа. І говорить: «Тетяна Миколаївна я ось уже». Я кажу: «Женя - ти молодець, я тільки за»…

Збір підписів триває, зрозуміло, що підписи хлопці та дівчата збирають тільки у старшокласників. Цікаво, як дорослі тьоті та дяді будуть дивитись цим дітям в очі, адже звернення вже ось-ось буде у них?

Зараз спортивний майданчик має такий вигляд:

1544189237 47679739 2058189137606953 2358448670598234112 n1544189242 47680480 1961180700639031 3137770069845606400 n1544189333 47501636 602815873485991 3206682850174697472 n 

Тетяна Дергачева